18.10. - Europejski Dzień przeciwko handlowi ludźmi

(Dodane dnia Wt, 18 października 2016)

Dziś obchodzimy 10 Europejski Dzień przeciwko handlowi ludźmi. Z tej okazji Komisja Europejska dokonała przeglądu działań podejmowanych od 2004 roku w zakresie przeciwdziałania i zwalczania handlu ludźmi. Przegląd ten jest ostatnim z 40 działań priorytetowych, wymienionych w Europejskiej Strategii przeciwko Handlowi Ludźmi i zakończy się z końcem 2016 roku.

czytaj więcej

Seminarium nt. zaangażowania biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludźmi

(Dodane dnia Po, 17 października 2016)

13 października 2016 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się seminarium nt. zaangażowania biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludźmi. Seminarium było współorganizowane przez Zespół ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi MSWiA i Radę Europy w ramach projektu „Poprawa zdolności Polski do walki z handlem ludźmi”.

czytaj więcej

Marsz przeciwko handlowi ludźmi w Łodzi

(Dodane dnia Wt, 11 października 2016)

18 października 2016 r. w ramach obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi Fundacja You Can Free Us organizuje w Łodzi marsz przeciwko handlowi ludźmi.

czytaj więcej

Seminarium nt. zaangażowania biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludźmi

(Dodane dnia Pt, 07 października 2016)

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Co roku z tej okazji organizowane są różne wydarzenia na temat zjawiska handlu ludźmi. W bieżącym roku, we współpracy z Radą Europy w ramach projektu „Poprawa zdolności Polski do walki z handlem ludźmi” planowana jest m.in. organizacja seminarium poświęconego zaangażowaniu biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludźmi do pracy przymusowej, które odbędzie się 13 października br. w budynku MSWiA.

czytaj więcej

10 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

(Dodane dnia Śr, 05 października 2016)

18 października, po raz dziesiąty, obchodzimy Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W związku z tym, w październiku w całej Polsce odbywają się konferencje, spotkania, happeningi, wystawy, związane z tą tematyką.

czytaj więcej