Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
A A A

VIII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi w Policji

Dodane dnia 23.10.2014

W Komendzie Głównej Policji uruchomiona została nowa skrzynka kontaktowa i telefon zaufania, a w szkołach Policji zorganizowane zostały obchody.

Logo PolicjiZ okazji przypadającego 18 października 2014 r. VIII Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi Wydział do walki z Handlem Ludźmi Biura Służby Kryminalnej KGP postanowił uruchomić dodatkowe kanały komunikacji przeznaczone dla ofiar i świadków handlu ludźmi.  Utworzono ogólnie dostępną skrzynkę elektroniczną:

handelludzmibsk@policja.gov.pl

oraz specjalny telefon zaufania:

(+48) 664 974 934

Zarówno skrzynka, jak i numer telefonu służą do przekazywania informacji o zdarzeniach mogących stanowić handel ludźmi oraz przypadków pedofilii i pornografii z udziałem dzieci.

Dodatkowo 18 października w szkołach Policji w całej Polsce zorganizowane zostały obchody Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi.

W Szkole Policji w Pile odbyła się projekcja filmu o mówiącego o handlu ludźmi oraz prezentacje zorganizowane przez policjantów zajmujących się problematyką handlu ludźmi połączone z panelem dyskusyjnym.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zorganizowane zostało seminarium naukowe oraz wystawa publikacji kadry dydaktycznej i studentów szkoły, dotyczących walki z handlem ludźmi i łamaniem praw człowieka.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbył się wykład zorganizowany przez przedstawicieli Fundacji ITAKA oraz projekcja filmu na temat handlu ludźmi. Słuchacze i kadra szkoły otrzymali również materiały informacyjne i edukacyjne.

W Szkole Policji w Katowicach odbył się uroczysty apel. Na terenie Szkoły były również dystrybuowane materiały otrzymane od Fundacji ITAKA.

W Szkole Policji w Słupsku przeprowadzono szkolenie dla kadry dydaktycznej i słuchaczy. Szkolenie prowadził funkcjonariusz z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi KWP w Gdańsku. Uczestnicy mieli również możliwość zaangażowania się w dyskusję po szkoleniu.

Organizatorom i uczestnikom wszystkich wydarzeń przypominających o Europejskim Dniu Przeciwko Handlowi Ludźmi i zwracających uwagę na problem zjawiska handlu ludźmi dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Tagi: Policja, Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, Kontakt

podziel się treścią: