Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
A A A

Marsz przeciwko handlowi ludźmi w Łodzi

Dodane dnia 11.10.2016

18 października 2016 r. w ramach obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi Fundacja You Can Free Us organizuje w Łodzi marsz przeciwko handlowi ludźmi.

18 października 2016 r. w ramach obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi Fundacja You Can Free Us organizuje w Łodzi marsz sprzeciwu. Uczestnikami marszu będą głównie uczniowie łódzkich szkół. Wezmą w nim udział także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Łodzi, Kuratorium oświaty, Urzędu Pracy, Straży Granicznej, Policji, oraz organizacji pozarządowych. Celem marszu jest poinformowanie o problemie handlu ludźmi, który jest realnym zagrożeniem również w Polsce. Uczestnicy wyruszą o godz. 12.00 z Pasażu Schillera i przejdą ulicą Piotrkowską do Placu Wolności. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Łódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, do którego należy również Prezes Fundacji, Daniela Sikora. Marsz uzyskał aprobatę Wojewody Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

Fundacja You Can Free Us to międzynarodowa organizacja zajmująca się obroną praw człowieka, a w szczególności pomocą i rehabilitacją ofiar handlu ludźmi. Działa na terenie Indii, Kanady i Norwegii, a od 2014 r. także w Polsce.

W tym roku You Can Free Us otworzyła na terenie województwa łódzkiego dom pomocy ofiarom handlu ludźmi. Jest to ośrodek, w którym oprócz zakwaterowania świadczy się pomoc prawną, medyczną i terapeutyczną ofiarom tego przestępstwa. Fundacja dba o to, by w domu panowała rodzinna atmosfera, która ma pomóc mieszkankom w poradzeniu sobie z traumatycznymi przeżyciami związanymi z sytuacją wykorzystania.

Tagi: marsz, you can free us

podziel się treścią: