Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
A A A

Posiedzenie Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi

Dodane dnia 21.02.2017

20 lutego 2017 roku odbyło się posiedzenie międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi, na którym przyjęto Sprawozdanie z prac Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi w 2016 roku oraz Sprawozdanie z realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2016-2018 w roku 2016.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem sekretarza Zespołu, który przedstawił aktualną strukturę i zadania Departamentu Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA, po zmianach w regulaminie Ministerstwa.

Następnie członkowie Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi jednogłośnie podjęli dwie uchwały przyjmujące: Sprawozdanie z prac Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi w 2016 roku oraz Sprawozdanie z realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2016-2018 w roku 2016.

Sprawozdanie z prac Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi w 2016 roku zawiera informacje o pracach, podjętych przez Zespół w 2016 roku, w tym o liczbie spotkań poszczególnych gremiów, działających w jego ramach, a także o wyzwaniach stojących przed Zespołem w2017 roku.

Sprawozdanie z realizacji Krajowego Planu Działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2016-2018 w roku 2016 prezentuje działania, podejmowane przez instytucje i organizacje zaangażowane w realizację krajowej polityki przeciwdziałania handlowi ludźmi. Na szczególną uwagę zasługuje liczba działań, realizowanych w 2016 roku przez wojewodzkie zespoły ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Zachęcamy do lektury obu dokumentów.

Pliki do pobrania 

Tagi: Krajowy Plan Działań, Zespół, sprawozdanie

podziel się treścią: