Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
A A A

Kampania "Nie stań się ofiarą handlu ludźmi"

Dodane dnia 16.09.2020

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie wraz z partnerami: Policją, Strażą Graniczna i organizacjami pozarządowymi przygotowało kampanię mającą na celu informowanie o ryzyku stania się ofiarą współczesnego niewolnictwa (handlu ludźmi). Kampania organizowana jest przy wsparciu największych serwisów z ogłoszeniami o pracy w Polsce i koncentruje się na kwestii pracy przymusowej.

W związku z rosnącą niepewnością na rynku pracy, spowodowaną obecną pandemią, oraz z potencjalnie większą liczbą osób poszukujących szybkiego zatrudnienia, istnieje ryzyko, że sytuacja ta zostanie wykorzystana przez grupy przestępcze rekrutujące ludzi do pracy przymusowej. Ryzyko to jest szczególnie istotne w sytuacji gdy osoby poszukują pracy za granicą. Kampania informuje o tym, jak bezpiecznie szukać pracy, jak nie zostać wykorzystanym oraz do kogo się zwrócić w razie potrzeby.

 

Link do informacji o kampanii na stronach administracji brytyjskiej

Tagi:

podziel się treścią: