Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
A A A

Publikacja poradnika: "Praca przymusowa. Poradnik: jak ją rozpoznać i jej przeciwdziałać"

Dodane dnia 20.10.2020

Poradnik "Praca przymusowa. Poradnik: jak ją rozpoznać i jej przeciwdziałać" powstał pod opieką Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organu pomocniczego Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

W publikacji zawarte są praktyczne wskazówki, takie jak: narzędzia do wstępnej oceny ryzyka wystąpienia pracy przymusowej, ankiety dla pracowników, ulotki informacyjne, listy pytań kontrolnych czy wskazówki dotyczące prowadzenia audytów. Dzięki temu podręcznik będzie przydatny zarówno dla firm jak i instytucji czy organizacji chcących uchronić się przez ryzykiem pracy przymusowej. Ułatwi też wprowadzenie konkretnych procedur z zakresu przeciwdziałania pracy przymusowej, które często są warunkiem współpracy z dużymi zagranicznymi firmami oraz pomoże wykryć ewentualne przypadki pracy przymusowej i podjąć właściwe kroki w takiej sytuacji.

Tagi:

podziel się treścią: