Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
A A A

Handel kobietami – Przewodnik dla ofiar i organizacji pomocowych

Dodane dnia 20.02.2014

Niniejsza publikacja powstała w Hiszpanii w 2013 roku i stanowi część zapoczątkowanego przed siedmioma laty międzynarodowego projektu „Kobieta na granicy” (Mujer Frontera), mającego na celu wsparcie kobiet-imigrantek, które stały się ofiarami handlu ludźmi.

  • Handel kobietami - Przewodnik dla ofiar
    Handel kobietami - Przewodnik dla ofiar

Przewodnik powstał dzięki doświadczeniom i spostrzeżeniom poczynionym przez kobiety-ofiary handlu ludźmi, mającego miejsce w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Głównymi celami projektu są: przedstawienie społeczeństwu ofiar tego procederu, jako osób wykazujących inicjatywę i zdolnych do działania, a także sprawienie, aby ich przemyślenia i sugestie były brane pod uwagę przez organizacje społeczne oraz instytucje, zadaniem których jest zapobieganie handlowi ludźmi oraz pomoc ofiarom.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie brało udziału w  ww. projekcie. Mając jednak na względzie, że publikacja została przetłumaczona m.in. na język polski, a także z uwagi na fakt, iż może ona stać się interesująca i użyteczna także dla obywateli Polski, postanowiono o zamieszczeniu jej na stronie portalu.

Całą publikację można znaleźć tutaj.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.mujerfrontera.org.

Tagi: publikacja, handel kobietami

podziel się treścią: