Handel Ludzmi

http://www.handelludzmi.eu/hl/baza-wiedzy/raporty-analizy-strateg/raporty-dotyczace-innyc/6901,dziewietnasty-raport-belgijskiego-MYRIA-nt-handlu-ludzmi.html
2022-10-04, 01:21
A A A

dziewiętnasty raport belgijskiego MYRIA nt. handlu ludźmi

Dodane dnia 10.02.2017

Każdego roku, MYRIA belgijskie Federalne Centrum ds. Migracji, przygotowuje niezależną ocenę polityki w sprawie zwalczania handlu ludźmi i przemytu. Zapraszamy do lektury dziewiętnastego raportu MYRIA nt. handlu i przemytu ludzi.

MYRIA funkcjonuje jako niezależny krajowy sprawozdawca ds. handlu ludźmi w Belgii i co roku przygotowuje raporty, które w sposób niezależny i obiektywny oceniają sytuację w zakresie handlu ludźmi w Belgii.

W swoim sprawozdaniu za 2016 r. MYRIA skupia się na temacie wykorzystania ofiar handlu ludźmi do żebractwa, a także faktu, że osoby żebrzące mogą stać się ofiarami handlu ludźmi. W raporcie, zwrócono szczególną uwagę na społeczność Romów, ponieważ są oni przedmiotem licznych stereotypów, związanych z żebraniem.

W niektórych grupach romskich, żebractwo jest uważane za strategię przetrwania, głównie zajmują się nim kobiety. Romowie mają silne poczucie wewnętrznej lojalności, co także ma wpływ na relację sprawca-ofiara. Najczęściej, zarówno sprawca, jak i ofiara wywodzą się z tej samej społeczności. Ofiary są rekrutowane w kraju pochodzenia, gdzie otrzymują obietnicę pracy i lepszego życia w Belgii, a tu ostatecznie znajdują się w sytuacji całkowitego uzależnienia od sprawców. Szczególnie niepokojąca jest w tym kontekście sytuacja nieletnich.

W raporcie można również znaleźć analizę ostatnich zmian prawa i polityki,  przegląd orzecznictwa, studia przypadków, doświadczeń i najlepszych praktyk, a także kluczowe zalecenia.

 

  • cover raportu
    cover raportu
  • logo MYRIA
    logo MYRIA

Pliki do pobrania 

Tagi: raport, myria, żebractwo

podziel się treścią: