Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem:
www.gov.pl/web/handel-ludzmi
W marcu 2020 r. został opublikowany najnowszy raport Rady Państw Morza Bałtyckiego (RPMB) przedstawiający przegląd bieżących wydarzeń, projektów, inicjatyw, danych statystycznych, mechanizmów koordynacji i pojawiających się tendencji w zakresie handlu ludźmi w regonie Morza Bałtyckiego. Sprawozdanie obejmuje lata 2016-2019 i zawiera osobny rozdział dot. każdego z 11 państw wchodzących w skład RPMB.
21 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła Raport podsumowujący działania podjęte od 2017 r., w sprawozdaniu podkreślono ostatnie tendencje w handlu ludźmi, mając na uwadze szczególne trudności w kontekście pandemii koronawirusa oraz pozostałe wyzwania, którymi UE i państwa członkowskie muszą zająć się w pierwszej kolejności.
28 czerwca 2018 opublikowany został kolejny raport Departamentu Stanu USA na temat handlu ludźmi Trafficking in Persons 2018. Do przygotowywania raportu amerykańską administrację zobowiązują przepisy uchwalonego w 2000 roku Trafficking Victims Protection Act. Raport stanowi ważne źródło informacji na temat sytuacji w obszarze handlu ludźmi w 209 krajach na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem krajów oraz opisem sytuacji Polski.
Pod koniec 2016 opublikowany został kolejny raport Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) „Światowy Raport nt. Handlu Ludźmi 2016” (GLOTIP 2016).
30 czerwca 2016 opublikowany został kolejny raport Departamentu Stanu USA na temat handlu ludźmi Trafficking in Persons 2016. Do przygotowywania raportu amerykańską administrację zobowiązują przepisy uchwalonego w 2000 roku Trafficking Victims Protection Act. Raport stanowi ważne źródło informacji na temat sytuacji w obszarze handlu ludźmi w 209 krajach na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem krajów oraz opisem sytuacji Polski.
27 lipca 2015 opublikowany został kolejny raport Departamentu Stanu USA na temat handlu ludźmi Trafficking in Human Persons 2015. Do przygotowywania raportu amerykańską administrację zobowiązują przepisy uchwalonego w 2000 roku Trafficking Victims Protection Act. Raport stanowi ważne źródło informacji na temat sytuacji w obszarze handlu ludźmi w 209 krajach na świecie. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem krajów oraz opisem sytuacji Polski.
Na język polski przetłumaczone zostały wytyczne będące wynikiem projektu ADSTRINGO
Eurostat opublikował raport zawierające dane dotyczące handlu ludźmi w UE za lata 2010, 2011 i 2012.
Walk Free Foundation - australijska organizacja zajmująca się zwalczaniem różnych form współczesnego niewolnictwa opublikowała 18 listopada 2014 swój drugi raport na temat współczesnego niewolnictwa na świecie – The Global Slavery Index 2014.
GRETA to grupa ekspertów do spraw działań przeciwko handlowi ludźmi przy Radzie Europy składająca się z 15 niezależnych specjalistów w takich dziedzinach jak: prawa człowieka, wsparcie i ochrona ofiar czy działania zapobiegające handlowi ludźmi.