Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
Norway Grands

Znajdź pomoc 

Infolinia dla ofiar

Creative Commons
Wszystkie treści serwisu będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.

A A A

Kampania społeczna dotycząca handlu ludźmi

Dodane dnia 08.12.2015

Właśnie rozpoczęła się pierwsza część kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej handlu ludźmi i zagrożeń związanych z podejmowaniem pracy za granicą.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku od codziennego zgiełku, a dla wielu również czas spotkań z dawno niewidzianymi najbliższymi osobami. Niektórzy z nas czekają na tych, którzy zdecydowali się szukać lepszego życia daleko od domu, a niektórzy przemierza setki kilometrów, żeby do tego domu wrócić. Każdego roku tysiące Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Niestety niektórzy z nich, zwabieni atrakcyjnymi ogłoszeniami, dają się wciągnąć w płapkę zastawioną przez przestępców.

Polacy za granicą padają ofiarą wykorzystania w pracy przymusowej, prostytucji, są zmuszani do popełniania przestępstw, żebrania, czy wyłudzania świadczeń socjalnych. Każdy może stać się ofiarą handlu ludźmi.

Pamiętaj, jeśli Ty lub ktoś z twoich bliskich wyjeżdża za granicę, zachowaj odpowiednie środki bezpieczeństwa. Nawet jeżeli masz pewność, że nic Ci nie grozi, warto zmniejszyć ryzyko.

Podstawowe środki ostrożności znajdziesz w naszym poradniku przedwyjazdowym:

Link do poradnika

Kampania społęczna realizowana jest w ramach projektu Poprawa zdolności Polski do walki z handlem ludźmi (Improving Poland's capacity to prevent trafficking in human beings) współfinansowanego ze środków Funduszy Norweskich.

Tagi:

podziel się treścią: