Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Portalu o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi dostępna jest pod adresem: www.gov.pl/web/handel-ludzmi
A A A

ZAKOŃCZONY - Projekt FIGAS - Tworzenie nowej jakości w zakresie eliminowania handlu ludźmi w Polsce

Dodane dnia 23.01.2014

W styczniu 2013 roku rozpoczął się innowacyjny projekt badawczy pt. "Tworzenie nowej jakości w zakresie eliminowania handlu ludźmi w Polsce" (Filling the gaps in the system of combating human trafficking in Poland - FIGAS). Projekt realizowany jest przez Ośrodek Badań Handlu Ludźmi UW, we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Jest on finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu ISEC Prevention and Fight Against Crime 2011.

Projekt FIGAS ma na celu uzupełnienie brakujących elementów w systemie przeciwdziałania i zwalczania handlu ludźmi w Polsce, poprzez:

  • wypracowanie metodologii tworzenia długofalowej strategii zwalczania zjawiska handlu ludźmi,
  • przygotowanie projektu powołania instytucji specjalnego sprawozdawcy ds. handlu ludźmi,
  • przeprowadzenie badań dotyczących: przepływu dzieci przez granice, usług i pomocy domowej, funkcjonowania instytucji specjalnego sprawozdawcy w innych krajach, możliwości identyfikacji ofiar handlu ludźmi w ośrodkach detencyjnych, możliwości zwiększenie efektywności Straży Granicznej w zakresie identyfikacji ofiar handlu ludźmi.
  • przygotowanie nowych materiałów szkoleniowych dla Straży Granicznej.

Czas trwania projektu: 27 miesięcy, styczeń 2013 r. – marzec 2015 r.

Projekt badawczy "Tworzenie nowej jakości w zakresie eliminowania handlu ludźmi w Polsce" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Komisji Europejskiej ISEC Prevention and Fight Against Crime 2011.

 

Zespół Projektu:

Kierownik projektu: prof. dr hab. Zbigniew Lasocik – OBHL UW

Emilia Rekosz – OBHL UW

Łukasz Wieczorek – OBHL UW

Agnieszka Szmulew-Ziółkowska – COSSG

dr Piotr Boćko – COSSG

 

Kontakt:

Ośrodek Badań Handlu Ludźmi

Uniwersytet Warszawski

Ul. Podchorążych 20, 00-721 Warszawa

Tel. 22 55 30 757

E-mail: emilia.rekosz@uw.edu.pl

 

 

Tagi: projekt

podziel się treścią: